Городинець Іван Сергійович
Заслужений учитель України. Активний і невтомний краєзнавець.



Народився 3 вересня 1927 року в козацькому селі Безпальче Драбівського району Черкаської області.


Дитинство провів у селі. У 1935 році пішов до першого класу, а в 1941 році, по закінченні 6-ти класів, навчання скінчилось,тому що почалася війна. Під час окупації працював в громадському дворі на різних роботах. В 1944 році призваний в ряди Червоної Армії, служив в артилерійському полку, брав участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни з лютого 1945 р. до кінця війни, був поранений, учасник визволення Польщі.


У 1954-1957рр. навчається заочно у середній Безпальчівській школі і отримує атестат.


У 1962 році поступає на навчання на загальнонауковий факультет Черкаського педагогічного інституту, а в 1964 році переводиться на історичний факультет Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, який закінчив у 1968 році.


Працюючи вчителем історії Безпальчівської школи, Іван Сергійович почав займатися краєзнавчою роботою, створив чудовий музей Бойової і Трудової слави.


Городинець І.С. не тільки педагог, він – чудовий лектор, голова товариства пам’яток історії та культури, його з упевненістю можна назвати патріархом музейної та краєзнавчої справи, адже Городинець І.С. понад 30 років збирав матеріали з історії рідного села, працював у державних архівах Росії і України, бібліотеках України, державних музеях, друкувався на сторінках не тільки районної газети, а й таких видань як журнали «Київ», «Україна», «Розбудова держави», «Краєзнавець Черкащини», « Українська наука і культура». Впродовж багатьох років він збирав і опрацьовував матеріали про загиблих односельчан з часу Першої світової та громадянської воєн, в голодні 1932-1933 рр. під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та в різних локальних війнах повоєнного періоду.


І.С. Городинець – автор книг «Український художник І.І.Падалка», « Книга пам’яті села Безпальче», « Війна проти власного народу».


Нагороджений: орден «Знак Пошани»(1976), медалі за участь у Великій Вітчизняній війні.

Кiлькiсть переглядiв: 418

Коментарi